Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to metoda poprawy wyglądu skóry, polegająca na jej ostrzykiwaniu substancjami leczniczymi w celu poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych. Mezoterapię stosuje się również profilaktycznie, w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry, takich jak zmarszczki i wiotczenie skóry oraz w leczeniu rozstępów i blizn. Można ją łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.
Preparaty stosowane do iniekcji są kompozycją substancji rewitalizujących i regenerujących, jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe itp.
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania spektakularnych efektów zaleca się serię zabiegów, na ogół wykonywanych co 7-14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy.
Cena zabiegu | od 450 zł |
Technika zabiegu mezoterapii igłowej:
Zabieg mezoterapii igłowej polega na ostrzykiwaniu skóry. Reakcje skórne (lekki obrzęk, zasinienie, drobne pęcherzyki) znikają po kilku dniach, a najczęściej po kilku godzinach. Reakcje alergiczne są bardzo rzadkie.
Wskazania do mezoterapii igłowej:
- wiotka skóra,
- sucha skóra,
- zmęczona i szara skóra
- zmarszczki,
- blizny i rozstępy,
- cellulit.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:
- alergie,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby nowotworowe,
- zmiany zapalne,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- cukrzyca,
- stany zapalne i ropne na skórze, opryszczka.
Wskazania pozabiegowe:
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia bądź alergie.
Poza łagodzeniem tych objawów i nieforsowaniem skóry Pacjent nie ma szczególnych wskazań po zabiegu i może właściwie natychmiast wrócić do naturalnego trybu życia.